Exper Yaptır

İşte Çorum İçin Alınacak Tedbirler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında Çorum’da hayata geçirilecek tedbirler belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması dahil alınacak yeni tedbirleri açıklamıştı. Bu kapsamda Çorum’daki İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi de kentte hayata geçirilecek yeni tedbirleri açıkladı.

Buna göre Türkiye genelinde uygulandığı gibi hafta sonları saat 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri saat 10.00 ile 20.00 arasında vatandaşlara hizmet sunabilecek.

Seyyare Güzellik Merkezi

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerlerinin saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-al hizmeti verebilecek şekilde çalışacak.

Sinema salonlarının faaliyetleri 31 Aralık 2020’ye kadar kapatıldı.

Kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetlerinin ikinci bir talimata kadar durdurulacak.

65 yaş ve üstü vatandaşlar saat 10.00 ile 13.00 saatleri arası, 20 yaş altı kişilerin ise 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı