EHM Grup

İŞKUR’un Yeni Hizmeti “İş Kulübü” Çorum’da Hizmette

Exper Yaptır Yeni Banner

İŞKUR’dan yeni bir hizmet olarak sunulan İş Kulübü Çorumda hizmet vermeye başladı.

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Zeki Karaman, İş Kulübü hakkında verdiği bilgide İş Kulüpleri, kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, tedavi görmüş eski madde bağımlıları, Roman vatandaşlar gibi özel politika gerektiren gruplara yönelik motivasyon artırmayı ve yöntem desteği vermeyi hedefleyen yoğunlaştırılmış bir iş ve meslek danışmanlığı programı olduğunu söyledi.

İş Kulüplerinde Sizleri Neler Bekliyor?

İş Kulüplerinde;

Çalışmak isteyen herkese göre bir iş bulunduğunu,

O işe girebilmek için neler yapmanız gerektiğini,

Tecrübe sahibi olmadan da iş bulunabileceğini,

Hangi yollarla iş arayabileceğinizi,

Seyyare Güzellik Merkezi

İyi bir özgeçmişin nasıl hazırlanacağını,

İş görüşmelerinde nasıl davranmanız gerektiğini,

İşe kabul edilmeniz için küçük ama önemli detayları,

alanında tecrübeli İş ve Meslek Danışmanlarımızdan bu bilgileri teorik olarak öğrenecek aynı zamanda uygulayarak pekiştirebilecekler. Katılımcılar 6-15 kişilik gruplar şeklinde 2-5 gün arası süren eğitimlerle hem eğlenecek hem öğrenecek hem de pratik yapma imkânı bulacaklar. Bu süreçte, İş Kulübü programını tamamlayıp işe giren eski katılımcılarımızın ve özel firmaların İnsan Kaynakları departmanında görev yapan insan kaynakları uzmanlarından tecrübelerini dinleyerek iş bulmaları kolaylaştırılacak.

Çorum İş Kulübü İlk Eğitimini Verdi

Çorum İş Kulübü olarak ilkini 28-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen  eğitimde,  Çorum Belediye Başkanlığı ve Çorum Denetimli Serbestlik Müdürlüğü katkılarıyla Çorum Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğünde denetimleri devam eden 15 kişilik gruba iş arama beceri, kendini tanıma, etkin bir öz geçmiş hazırlama, iş arama ağı, telefonla iş görüşmesi, mülakat ve mülakat teknikleri gibi bir çok konunun ele alındığı eğitim verildi.

Çorum İş Kulübü olarak ilkini gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılara sertifikalarını Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, Çorum Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh Yılmaz ve Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Zeki Karaman tarafında takdim edildi.

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Zeki Karaman, “Temel amacı çalışmak isteyen herkese iş olduğu fikrinin işsizlerde oluşmasını sağlamak olan İş Kulübümüz, ayrıca işsizlerin öz güvenini yükselterek ve gerekli sunum tekniklerini uygulayarak işsizlerin açık işlere yönlendirilmelerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Eğitim sonrasında katılımcıların hedefine ulaştığındaki mutluluğunu görmek, bizlere her geçen gün daha da güç veriyor. İş bulmakta zorlanan vatandaşlarımızı Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün yeni bir hizmeti olan İş Kulübü eğitimlerine davet ediyor Bu Kulüpte iş var diyoruz.”şeklinde konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı