Exper Yaptır

İSKİLİP’TE MAHALLE SAKİNLERİ BELEDİYEYE İSYAN ETTİ!

İskilip’e bağlı Hacıpiri Mahallesi küme evler de ikamet eden vatandaşlar kendilerine hizmetin gelmediğinden şikayet etti.

Küme evler sakinlerinin iddialarına göre mahallelerin de yeterince temizlik yapılmaması, doğalgaz verilmemesi, su faturalarının merkeze göre iki hafta geç yazılması, parke taşlarının atıl taşlardan tamamlanması, evlerinin yolunun olmadığı ve mahalleye araçla ulaşmak için yaklaşık bir km yoldan u dönüşü yaptıklarını ifade ettiler.

Seyyare Güzellik Merkezi

Mahalle sakinlerinden Hasan Deniz’in yaptığı açıklamada; ”Ben su faturamın sayacını kendim yazıp belediyeye götürüyorum. Fatura yazmak için bile mahallemize gelinmiyor. Görüşmek için belediyeden randevu alamıyoruz. Sürekli yapılması gereken hizmetlerimiz erteleniyor. Mahallemizde çöpler alınıyor fakat bir gün olsun belediyeden personel gelip süpürmedi. Çarşıdan gelirken evimize ulaşmak için bir km u dönüşlü yolu kullanmak zorunda kalıyoruz.” dedi.

Aynı mahalleden Bilal Tüfekçi’nin açıklamasında; ”Burası benim vatanım. Bu mahalle yıllardır hizmete muhtaç halde yaşamını sürdürüyor. Mahallemize gelebilmek için her gün onca yol katediyoruz. Yetkililerin bir an önce sesimizi duyup, yapılması gerekenlerin en kısa sürede tamamlanmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Başka bir mahalle sakini Mustafa Dursun ise: ”Evimize gelmemiz artık çile olmaya başladı. Belediye dolmuşu ile geldiğimiz zaman ana yol kenarında inip bariyerlerin üstünden atlayarak evimize geliyoruz. Yaşlılar için bunu yapması çok güç, çocuklarımız için ise her gün ölüm tehlikesi demek. Biz buraya yetkililerimizden acil çözüm bulunmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı