HLT Tente

İSKİLİP ÇÖPLÜĞÜ VURULMUŞ KÖPEK ÖLÜLERİYLE DOLU

Exper Yaptır

İskilip’te sokak köpeklerinin vurularak katledildiği iddiası hayvan severleri ayaklandırdı.

İskilip Belediyesi tarafından ilçedeki çöplerin atıldığı bölgeye giden hayvan severler çok sayıda sokak köpeğinin vurularak öldürüldüğünü tespit etti.

Olayla ilgili İskilip Belediyesi’ni suçlayan hayvan severler, ihbarlara kayıtsız kaldığı gerekçesiyle Çorum Valiliğine de tepki gösterdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonunu (HAYKONFED) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, İskilip çöplüğünde silahla vurularak öldürülmüş çok sayıda köpek ölüsüyle karşılaştı. O anları cep telefonu ile görüntüleyen Haydar Özkan İskilip Belediyesi’ne sert tepki gösterdi.

“İskilip Çöplüğü vurulmuş köpek ölüleriyle dolu” diyen Özkan, İskilip Belediyesi ve Çorum Valiliğine tepki gösterdi. Vücutlarında kurşun delikleri olan köpekleri görüntüleyen Özkan, hayvanların İskilip Belediyesi ekiplerince vurulduğunu iddia etti. Çorum Valiliği’ne 2 yıldır yazılı talepte bulunduklarını söyleyen Özkan, buna rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını ifade etti.

Özkan “Sayın vali bu köpek katliamları ne zaman durdurulacak. Belediyeler ceza kanuna alınmadığı sürece asla bu vahşetler önlenemez. Bu hayvanların vurulmasının vebali hepimizin omzunda” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı