Exper Yaptır

İSKİLİP ATIF HOCA DEVLET HASTANESİ AÇILDI

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, 2023 yılında pratisyen hekim açığı kalmayacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’un İskilip ilçesine yaptırılan 100 yataklı Devlet Hastanesi tamamlandı. 2011 yılında ihalesi yapılan ve 24 milyon liraya mal olan hastanenin açılışını Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptı.

Açılış törenlerine katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Çorum’a gelen Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, öğle saatlerinde İskilip ilçesine geçti.

Açılış törenine Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın yanı sıra Vali Vekili Ayhan Özkan, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti Milletvekili Adayları Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, Serap Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Vali Vekili Ayhan Özkan, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan tarafından karşılanan Bakan Demircan, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.

Törende bir konuşma yapan Bakan Demircan, Tıp Fakültelerinde okuyan öğrenci sayısını artırdıklarını kaydetti. Demircan, “Tıp Fakülteleri’nde okuyan öğrenci sayısını artırdık. Uzman sayısını artırmaya çalışıyoruz. Ancak her şey bir anda olmuyor. Bir adım attığınızda pratisyen hekim açısından 6 yıl sonra sonuç görüyorsunuz. Uzman hekim açısından en az 12-13 yıl sonra sonuç alıyorsunuz” dedi.

Konuşmanın ardından İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, Bakan Demircan’a hediye takdim etti.

Daha sonra Bakan Demircan ve beraberindekiler İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi’nin açılış kurdelesini kesti.

Öte yandan Bakan Demircan, hastanede servisinde tedavi gören çocukları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı