EHM Grup

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADILAR

Exper Yaptır Yeni Banner

Kazakistan’ın Aktav şehrinde bulunan Yessenov Üniversitesi ile Hitit Üniversitesi arasından birlikte iş birliği protokolü imzalandı.

Kazakistan’ın Aktav şehrinde bulunan Yessenov Üniversitesi’nin Rektörü Berik Ahmetov, Rektör Yardımcısı Ermek Nurmaganmet ve Ekonomik İlişkiler Birim Başkanı Nurbolat Batıkov ile birlikte iş birliği anlaşması yapmak üzere Hitit Üniversitesine gelerek Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Cihat Savsar ve Mühendislik Fakültesi öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Bilici de hazır bulundu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ziyaretin ileriye dönük önemli iş birliklerine vesile olacağına inandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, uluslararası arenada, eğitim ve araştırma alanlarında karşılıklı iş birliğine büyük önem veren Hitit Üniversitesinin 44 ülkeden 110 üniversite ile toplamda 134 anlaşma imzaladığını belirterek, Yessenov Üniversitesi ile imzalanan Mevlana Değişim Programı ve ikili iş birliği protokolüyle bu anlaşmalara bir yenisinin eklenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hitit Üniversitesine yapmış olduğu ziyaretten çok etkilendiğini ifade eden Yessenov Üniversitesi Rektörü Berik Ahmetov da Ankara ve İstanbul dışında tek iş birliğini Hitit Üniversitesi ile yaptıklarının altını çizerek bu iş birliklerini çok önemsediklerini vurguladı.

İş birliği protokolünün imzalanmasının ardından Yessenov Üniversitesi Rektörü Berik Ahmetov ve beraberindeki heyet, Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM), Trijenerasyon Sistem Merkezi ve Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nu gezerek incelemelerde bulundu

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı