Özel Elitpark Hastanesi

İl Koordinasyonda Başkanlar Taleplerini İletti

Çorum İl Koordinasyon Kurulunun 2019 Yılı 2. toplantısı gerçekleştirildi. Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel’in toplantı Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantı’da Karayolları Bölge Müdür Vekili Haydar Kopya ve DSİ 5.Bölge Müdür Yardımcısı Sadettin Ceylan sunum gerçekleştirdi.

Toplantı’da taleplerini ileten İskilip Kaymakamı Beyazit  Bestami Alkan,Oğuzlardan başlayarak tekrar Çorum ile İskilip Karayoluna bağlanmak üzere  bir yol talebini Karayolları Bölge Müdür Vekili Haydar Kopya’ya iletti.

Toplantı’da konuşan Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun,Çorum,Uğurludağ,İskilip ve Bayat’ı kapsayan karayolunun 5 yıldır perişan ettiğini söyledi.Çorum-Uğurludağ yolundaki kot seviyesi ve yaşanan kazalarla ilgili olarakta taleplerini iletti.Tımarlı sulama projesi hakkında taleplerini iletti.

Seyyare Güzellik Merkezi

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük,İskilip-Çorum Karayoluyla ilgili olarak taleplerini iletti.Oğuzlar ve İskilip’i birbirine bağlayacak olan Sahil yoluyla alakalı olarak tekrar girişimlerin yapılmasını istedi.Tımarlı sulama projesi ve Derekargı sulama havzası konusunda da bilgi istedi.

Dodurga  Belediye Başkanı Mustafa Aydın,Karadeniz-Samsun’u İskilip üzerinden Ankara’ya bağlayacak olan Nato yoluyla ilgili olarak bilinen yolun bitirilerek ulaşıma kazandırılmasını istedi.Sulama ve gölet konusunda Uğurludağ ve Dodurga’ya verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.Toplulaştırma faaliyetlerinin de ön plana alınarak ona göre hareket edilmesini istedi.

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü,İskilip,Bayat ve Çankırı arasında yapılan yolun tekrar ele alınarak yapılmasını ve Bayat Devlet Hastanesine ulaşım için bir yaya kaldırımı yapılması taleplerini iletti.Ünlü,Akseki ve Kayabüget göletleriyle ilgili bilgi isterken,Bayat Çayı üzerindeki taşkın koruma alanında projesi biten alanın bu yıl ihale edilmesini istedi.

Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, Oğuzlar ve İskilip’i birbirine bağlayacak olan Sahil yolunun yapılmasının gerekliliğini anlattı.Dodurga ve Oğuzlara giden yolların heyelan  bölgesi olmasından dolayı sık kazaların yaşandığını buralarda çalışmanın yapılmasını talep etti.

 

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı