EHM Grup

İL KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Exper Yaptır Yeni Banner

İl koordinasyon kurulunda 2018 yılının ilk ¬toplantısı yapıldı. Vali Necmeddin Kılıç başkanlığında yapılan toplantıda Çorum’daki kamu yatırımları ele alındı.

2018 yılı birinci dönem il kurulu toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Necmeddin Kılıç, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Necmeddin Kılıç  2018 yılında planlanan ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Kılıç “2017 yılından devreden kamu kurulmuşlarının toplam 1.088 adet projesi var. Bu projelerden projeden 857’si tamamlanmış, 187’si halen devam ediyor, 18’i ihale aşamasında 25’ine ise henüz başlanamadı. İlimizde uygulanan projelerin toplam tutarı 3 milyar 863 milyon liradır. Program ödeneği 640 milyon liraydı, 557 milyon lirası harcandı. Yüzde 87 oranında nakdi gerçekleşme sağlandı. 2017 yılı bizim için fevkalade bir yıl oldu” dedi.

30 yıl önceki Türkiye ile şimdi Türkiye arasında kıyaslanamayacak kadar fark olduğu belirten Vali Kılıç, “Şu günler bizim için düğün bayramdır” dedi.  Kurum yöneticilerine tavsiyelerde bulunan Vali Kılıç “Bizim sorumluluğumuz altındaki alanları nasıl en iyi şekilde koruruz ve halka nasıl en iyi hizmeti yaparız onun gayreti içerisinde olmalıyız” dedi.

Vali Kılıç’ın konuşmasının ardından kurum yöneticileri söz alarak yatırımları hakkında bilgi verdi. Toplantıda ayrıca söz alan belediye başkanları ve kaymakamlarda ilçeleriyle ilgili taleplerini gündeme getirdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı