İl Genel Meclisi’nde Otizmli Çocuklar Önergesine Komisyon Engeli

CHP İl Genel Meclis Üyelerinin otizmli çocuklarla ilgili verdiği önerge, yine ‘alt komisyon’a havale edildi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından seçilen meclis üyelerinin oylarıyla seçilen İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay’ın talimatıyla önergeler için bir “alt komisyon” kuruldu. AK Partililer tarafından kurulan bu komisyon, meclise sunulan önergelerin meclisin görevlerine uygun olup olmadığını kontrol edip meclise tekrar sevk ediyor.

Bu ilginç uygulamaya otizmli çocuklar için verilen bir önerge de takıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

CHP’li meclis üyelerinin verdiği önergede şu ifadelere yer verildi:

Aksaray’da bir okulda yaşanan otizmli çocuklarımıza yapılan olumsuz davranıştan yola çıkarak, ilimizde otizmli çocuklarımızın eğitimleri yeterli midir? Topluma adapte olabilmeleri için destekleyici bir eğitim programımız var mıdır? Yapılan çalışmalar yeterli midir. Bu çocuklarımız için daha neler yapılabilir? Bununla ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın ne gibi çalışmaları vardır? Araştırılıp kamuoyunun ve meclisimizin bilgilendirilmesini arz ederiz.”

Önergenin okunmasının ardından İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, söz konusu önergenin alt komisyona havale edileceğini söyledi. Bu duruma tepki gösteren CHP’liler de böyle bir konuda alt komisyona gerek olmadığı savundu.

CHP’lilerin itirazlarına rağmen önerge alt komisyona havale edildi. Komisyonun uygun görmesi durumunda konu tekrar meclis gündemine taşınacak.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı