EHM Grup

Hutbe Okuma Yarışması İl Birincisi Belli Oldu

Exper Yaptır

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde çeşitli dallarda Din görevlileri arasında yarışmalar düzenleniyor. Bunlardan birisi de olan Din Görevlileri arası Etkili Hutbe Okuma Yarışması gerçekleştirildi.

Çorum’da din görevlileri arasında yapılan yarışma, 30 Mayıs 2019 tarihinde Merkez Ulucamii’de gerçekleştirildi. İl ve İlçe genelinde 4 din görevlisinin katıldığı yarışmada, Çorum İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu’nun başkanlığındaki jüri, Müftü Yardımcısı Adem Aygül, İl Vaizi Kemal Demirden, Hitit Üniveritesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Seydi Kiraz, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Ali Yandım, Şehit Osman Aslan Anadolu İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Emrah Bacaksız, Mecitözü İlçe Müftüsü İsmail Ersoy’dan oluştu.

Din Görevlileri arası Etkili Hutbe Okuma Yarışmasında dereceye girenler,

Çorum-Merkez Hal Mescidi İmam-Hatibi Fikret Demirkan birinci,

Seyyare Güzellik Merkezi

Osmancık-Yaylabaşı Köyü İmam-Hatibi Abdulkadir Arafat ikinci,

Laçin-Çamlıca Köyü Yeni Cami İmam-Hatibi Veli Bal üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacıların ödülleri jüri heyeti tarafından takdim edildikten sonra yarışmaya katılan din görevlileri ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yarışmada il birincisi olan Çorum-Merkez Hal Mescidi İmam-Hatibi Fikret Demirkan, Çorum’u temsilen düzenlenecek Bölge Finali yarışmasında yarışacak.

 

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı