HLT Tente

Hortumun Vurduğu Köyde Son Durum

Exper Yaptır

Çorum’un Laçin ilçesine bağlı Narlı köyünde oluşan hortum nedeniyle 25 ev ve ahırda büyük hasar oluştu.

Narlı köyünde dün akşam saatlerinde sağanak ve dolu yağışı etkili oldu.

Yağışın ardından oluşan hortum, bölgede paniğe yol açtı. Hortum nedeniyle köydeki birçok ev ile ahırın çatısı uçtu, elektrik ve telefon direkleriyle ağaçlar devrildi. Bir büyükbaş hayvanın telef olduğu olayda, köydeki bazı tarım arazileri de zarar gördü.

Evleri zarar gören vatandaşlar, geceyi komşularında geçirdi.

Köy muhtarı Birol Temel, gazetecilere yaptığı açıklamada, köydeki 25 ev ve ahırda hasar olduğunu belirtti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Arif Sarıtaş yağmurun ardından fırtına çıktığını dile getirerek, “Evin önünde inşaat ustaları çalışıyordu. Önce yağmur ardından fırtına başladı. Ben içeri giremedim. Ağaçtan tutundum, kendimi öyle kurtarabildim. Evde çok büyük hasar var. Hayvanlara bir şey olmadı çok şükür.” dedi.

Sabah saatlerinde itibaren Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından köyde hasar tespit çalışmalarına başlandı. Mağdur vatandaşlarla tek tek görüşen ekipler, evlerdeki hasarın yanı sıra kullanılamaz hale gelen eşyaların da tespitini yapıyor.

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş ekipleri devrilen direkler nedeniyle elektrik verilemeyen köydeki onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Kenan Türkmen de hortum sırasında arazide olduğunu ve hemen eve koştuğunu ifade ederek, “Bir hayvanım telef oldu, biri de sakatlandı. İlk defa böyle bir şey gördük. Allah’tan gelen bir şey, yapacak bir şey yok. Buna şükür.” dedi.

Eşi Fatma Türkmen ise ahırdaki hayvanlarına yem verdikten sonra eve geçtiği sırada hortumun oluştuğunu anlattı. (Ahmet Temelci)

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı