Özel Elitpark Hastanesi

HİTÜ Rektörü Alkan, Fen Lisesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi’nde düzenlenen söyleşi programına katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

Hitit Üniversitesi ile 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesinin uzun süredir ortak projeler yaptığını ve bunların da artarak devam edeceğine yürekten inandığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitenin kapılarının tüm MEB’e ve ilimizin tüm paydaşlarına açık olduğunu belirtti.

Zamanın hızlı geçtiğine dikkat çekerek, her alanda yapılacak bir şeyler olduğunu ve bu bağlamda zamanı olabildiğince dolu dolu geçirmeleri yönünde öğrencilere önerilerde bulunan Prof. Dr. Alkan, teknolojiyi kullanmanın yeterli olmadığını, teknoloji üretmemiz gerektiğini vurgulayarak “Yapabileceğinizin en iyisini yapmaya gayret edin. Her mesleğin en iyisine ve yetişmiş nitelikli insan gücüne ihtiyacımız var” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Hayatı yön veren insanların sıradan insanlar olmadığını ve elde edilen tüm güzel sonuçların da bir bedelinin olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Alkan, “Önemli olan kendiniz dışında kaç kişiye daha faydalı olduğunuz, ne yaptığınız ve ne bıraktığınızdır. Dünyayı değiştirecek olanlar sizlersiniz. Bununla ilgili tüm varlığımız kültürümüzde ve mayamızda var. Sizler bu altyapıya sahipsiniz. Gerçekten nitelikli ve topluma yarar sağlayan çalışmalar yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Alkan, konuşmasının sonunda Hitit Üniversitesi hakkında bilgiler vererek öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

 

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı