Özel Elitpark Hastanesi

“Hitit Üniversitesi Binadan İbaret Değil”

17 Mayıs’ta görev süresini tamamlayan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, kentteki medya mensuplarıyla bir araya geldi.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Rektör Alkan’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nurcan Baykam ve Prof. Dr. Mustafa Bıyık da eşlik etti.

Toplantıda göreve geldiği 2011 yılından itibaren vizyonel değişimle ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Alkan, bu süreçte kampüs sorununun da ortadan kalktığına dikkat çekti.

17 Mayıs’ta görev süresi sona erecek olan Rektör, görev süresi boyunca üniversitede yapılan çalışmalar hakkında kısa bir değerlendirme yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Üniversitede kamu kaynaklarını bilimsel ölçülere göre kullanarak olumlu çıktılara ulaştıklarını dile getiren Prof. Dr. Alkan, görev yaptığı dönemde hesap verme ve şeffaflık ilkesini uygulamaya geçirmelerinin diğer kamu hizmetleri için de örnek teşkil ettiğini ifade etti.

Eksiklerinin olabileceğini ancak yapılabileceklerin en iyisini yapmaya gayret ettiklerini belirten Alkan, 8 yılda 1.2 katrilyondan fazla kaynağın ellerinden geçtiğini, paranın büyük bölümünü yatırıma yönlendirdiklerini, bu kadar devasa bütçeye rağmen olumsuz bir şeyle anılmadıklarını vurguladı.

Hitit Üniversitesi’nin binadan ibaret olmadığını baştan beri dille getirdiğini, yapılan işlerle mantalite dönüşümünü gösterdiklerini belirten Alkan, kampüsün tapusunun bile 2018 yılı Ekim ayında üniversiteye verildiğini, bu süreçte herhangi bir itiraz olsa binaları yapmalarının bile mümkün olmayacağını anlattı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden geldiğini, orada kendilerine öğretilen ilk kuralın ‘haddini bil’ olduğunu anlatan Alkan, kampüsü tartışanların üniversitede İnkılâp tarihi ve Türkçe derslerine liselerden öğretmenlerin gelerek ders verdiğinden hiç bahsetmediğini kaydetti.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı