Exper Yaptır

HER AYIN 19’UNDA BULUŞUYORLAR

Dünya Çorumlular Platformu Başkanı Tevfik Göktürk tarafından 19 Ocak 2015’te İstanbul’da başlatılan geleneksel Çorumlular Günü devam ediyor.

İstanbul’da yaşayan Çorumlular her ayın 19’unda buluşuyor.

‘Dünya Çorumlular Platformu Başkanlığı’ ile ‘Plakamız 19 İstanbul Kültür ve Sanat Derneği’ işbirliği ile 19 “Çorumlular Günü” etkinliğinin 48’incisi 19 Aralık’ta İstanbul Ataşehir’deki bir restoranda kutlandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan gecede, Tevfik Göktürk bir konuşma yaptı. Göktürk “Her ayın 19’unda bir araya gelip, dayanışmamızı sürdürmeliyiz” dedi.

Yemek ikramı ile devam eden gecede ayrıca, Dünya Çorumlular Platformu üyeleri huzurunda düzenlenen anket neticesine göre, Kasım-2018 döneminin Çorumlusu seçilen Erdal Karaboğa’ya ve dayanışmaya katkılarından dolayı Fehmi Çetin’e plaket takdim edildi.

Gecede hatıra fotoğrafları çekinip sohbet eden Çorumlular, Micaz Organizasyon sanatçıları Şükrü Micaz ve Sultan Tanyeli’nin konserini izledi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen gecenin sonunda Dünya Çorumlular Platformu Başkanı Tevfik Göktürk ve Plakamız 19 İstanbul Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Abdullah Çıtak katılımcıları uğurlarken, bu dayanışmaların STK’lara örnek olmasını arzu ettiklerini ifade ettiler.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı