HLT Tente

HEMŞEHRİSİNE DEĞİL, BAŞKANINA SAHİP ÇIKTI

Exper Yaptır

İskilip İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Kaya, hemşehrisi ve meslektaşı Üzeyir Esenkaya’ya sahip çıkmak yerine, “Teşekkür etmeliyiz” diyerek Başkan Kaya’ya destek verdi.

İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantısında skandal bir çıkışa imza atan Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya’ya bugünkü toplantıda adeta destek yağdı. İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’nde saat 11:00’de başlayan Şubat aynın üçüncü toplantısında dün yaşanan önerge konusu tekrar gündeme geldi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Toplantıda İskilipli meclis üyesi Üzeyir Esenkaya’nın sunduğu önergenin bir benzeri de bugünkü toplantıda İskilip İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Kaya ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Meteoğlu tarafından başkanlık divanına sunuldu.

Önerge hakkında söz alan Yusuf Kaya, önergeyle alakası olmayan konulara da değindi. Dünkü toplantıda Kaya ile Esenkaya arasında yaşanan gerginliği değerlendiren meclis üyesi Yusuf Kaya, “Kadın kültür merkezleriyle ilgili olarak başkanımız Pazartesi günkü toplantımızda kendisi ‘Diğer ilçelerimize de kazandıralım’ diyerek açıklamıştır. İskilip’in ismini söyleyerek, ‘İskilip’te bile yok’ diyerek, İskilip’te yapılmasını kendisi istemiştir. Maalesef talihsiz bir açıklamayla, kadın kültür evleriyle ilgili önerge, farklı boyutlara çekildi ve kısa bir tartışma yaşandı. Vatandaşların üzerinde de eksik bilgilendirme dolayısıyla farklı algılar oluştu. Böyle bir şey yoktur. Kesinlikle ne başkanımızın ne de meclisimizin herhangi bir şekilde art niyeti yoktur. Köylere yapılan yatırımlar ortadadır ve öncelikli olarak başkanımıza teşekkür etmeliyiz” diyerek Başkan Kaya’ya destek verdi.

Bu açıklamayla hemşehrisine sahip çıkmak yerine, Başkan Kaya’ya destek veren Yusuf Kaya, açıklamasını dinleyenleri de hayrete düşürdü.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı