Exper Yaptır

“HEM TERÖRİSTLE GEZECEKSİN, HEM DE ŞEHİT CENAZESİNDE GÖZYAŞI DÖKECEKSİN”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere talimat verdim, CHP İl Başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın” açıklamaları İl Genel Meclisi’nde tartışma yarattı.

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, Bakan Soylu’nun açıklamalarını hatırlatarak, “Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil, tüm milletimizin öz evladıdır” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Abdullah Meteoğlu CHP’li Yıldız Bek’e tepki göstererek, “Konuşmanın özüne ve neden olan konulara bakılırsa terörü destekleyen, teröristlerle kol kola kardeş gezen herkesin şehit cenazesinde hakkı yoktur. Hem teröristle gezeceksin, hem de şehit cenazesinde gözyaşı dökeceksin. Bu da biraz riyakarlıktır diyorum” ifadelerini kullandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Meteoğlu’nun sözlerine sinirlenen CHP’li Yıldız Bek de partilerinin terör örgütleriyle bir alakalarının olmadığını belirterek, “Yanlış bir söylemdir” diye konuştu.

Söz verilmeden konuşmaya başlayan Yıldız Bek’e ise cevabı İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya verdi. Yıldız Bek’in uzun bir konuşma yaptığına dikkat çeken Kaya, “Bu insanlardan birisi size laf atmadı. Söz almadan konuşmayın” ifadeleriyle tepki gösterdi.

MHP İl Genel Meclis Üyesi Celal Güngör ise “Her türlü terörü lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı