Özel Elitpark Hastanesi

HASTANEDE HEMŞİRE KRİZİ!

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan bir grup hemşirenin İl Sağlık Müdürlüğü’ne çekilmesiyle hastanede hizmet akışında sorunlara yol açtı.

500 milyon TL’lik yatırımla tek kalemde Çorum’a yapılan en büyük devlet yatırımlarından birisi olan hastane, bugünlerde sıkça kamuoyunun gündemine geliyor.  “40 doktor istifa etti” iddiaları ve ultrason, MR ve mamografi için aylar sonraya verilen sıralar hastaneyi geçtiğimiz aylarda gündeme taşımıştı.

Bugünlerde ise hastane farklı bir konuyla tekrar gündemde. Edinilen bilgilere göre İl Sağlık Müdürlüğü’nün talimatıyla hastanede çalışan hemşirelerin bir kısmı hastanedeki görevlerinden alınarak müdürlük bünyesine geçirildi.

Bu nedenle hastanede hemşire eksikliği yaşandığı ifade ediliyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Hastaneye gelen vatandaşlar, yaşanan hemşire sorunu nedeniyle ameliyathane, acil servis ve hasta bakım hizmetlerinde yaşandığını dile getiriyor.

Hastanedeki mevcut hemşirelerin de her gün vatandaşlarla tartıştığı ileri sürülüyor.

Öte yandan ortopedi bölümünde 1,5 aydır hemşire eksiği nedeniyle ameliyat yapılamadığı da iddialar arasında.

Hastanede yaşanan bu aksaklıklara tepki gösteren vatandaşlar ise “İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı’nın böyle bir karardan haberi var mı, varsa neden böyle değişiklik yapıldı?” dedi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...
1 Yorum
  1. Çorumlu19 ;

    Torpilini bulan Akp den adam ayarlayan herkes geçiyor sağlık müdürlüğüne yada başka nöbetsiz yerlere.tanıdığı olmayan gariban hemşireler de debelenip duruyor.bunun adına da adalet diyorlar.kadrosu hastanede olup da hastane dışında kaç tane hemşire var bir bilseniz aklınız durur.

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı