Esmahal Çok Yakında

Hastane’de Deprem Tatbikatı Yapıldı

Işıl Halı Yıkama

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Deprem Tatbikatı Yapıldı.

Tatbikat senaryosu gereğince 20.09.2019 tarihinde saat 15:00’da merkez üssü Çorum olan deprem sonucunda, Hastanede alınacak önlemler, Yaşanılabilecek sorunlarla mücadele, Hasta tahliyeleri gibi konular gerçek bir olay gibi canlandırıldı.

Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleşen “Deprem Tatbikatı”,hastane idarecileri, HAP görevlileri, hastane personeli, AFAD, UMKE ve 112 ekibinin de bulunduğu yaklaşık 80 kişi ile gerçekleştirildi. Tatbikata değerlendirici olarak, İl Sağlık Müdürlüğü ekibi de katıldı.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

Tatbikat senaryosu gereği, Çorum UMKE ekibi, hastane bahçesine çadır kurdu. Göçük altında kalan 1 Yoğun Bakım ve 1 Hemodiyaliz hastası AFAD ve UMKE ekipleri yardımı ile tahliye edildi. Psikiyatri Servisi ve diğer bölümlerden ayaktan hastaların, personel yardımıyla hastane bahçesinde kurulan çadıra tahliyeleri sağlandı.

Yine tatbikat senaryosu gereği, hastaların çadırda ilk müdahaleleri yapılarak, başarılı bir şekilde gerçekleştirilen “Deprem Tatbikatı” sonlandırıldı.

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı