Exper Yaptır

GÖZALTINA ALINAN 3 ÖĞRENCİ SERBEST BIRAKILDI

Çorum ’da yurtta dayak skandalına adı karışan ve gözaltına alınan 3 öğrenci, sevk edildikleri adliyede savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Öğrencilerin savunmasında “kötü bir amacımız yoktu. Şakalaşıyorduk. Yanlış anlaşıldık” dedikleri öğrenildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Olay, Çorum’un Karakeçili Mahallesi’nde bulunan bir lisenin yurdunda meydana geldi. Yurdun yatılı kısmında kalan G.K.Ç.(14), geçen Pazar günü odasında arkadaşları B.G., D.T., ve A.Ö. tarafından sopayla dövüldü. Arkadaşları, olayı cep telefonunun kamerasıyla da kayda aldı, ardından da görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Ailenin şikayeti üzerine çalışma başlatan Çorum Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube ekipleri 3 öğrenciyi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 3 öğrenci bugün adliyeye sevk edildi. Savcıya ifade veren öğrenciler, “Şaka yapıyorduk. Yanlış anlaşıldık.Kötü bir niyetimiz yoktu. Zaten hep şakalaşıyorduk” diyerek kendilerini savundu.

Savcı ifadelerinin ardından çocukları serbest bıraktı. Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise “İlimizdeki bir öğrenci yurdunda meydana gelen küçük yaştaki çocuğun ‘Basit tıbbi müdahale ile giderilebilir’ şeklinde yaralanması olayı ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında ifadeleri alınan suça sürüklenen çocuklar, yasal mevzuat çerçevesinde serbest bırakılmıştır” denildi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı