HLT Tente

Gönüllerden Geçenleri Fotoğrafladı, Türkiye Üçüncüsü Oldu

Exper Yaptır

Çorumlu fotoğraf tutkunu Eyyüp Can Diç, bakanlığın düzenlediği “Pandemide Çocuk Olmak” konulu fotoğraf yarışmasında Türkiye üçüncüsü olarak Çorum’u gururlandırdı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinin etkilerine dikkat çekmek amacıyla “Pandemide Çocuk Olmak” konulu bir fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışmaya 81 ilden binlerce fotoğraf sever katılım sağladı.

ÇOCUKLARIN PARK ÖZLEMİ…

Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okuyan Çorumlu hemşehrimiz Eyyüp Can Diç de tedbirler nedeniyle parklarla buluşamayan çocukların özlemini yansıttığı fotoğrafıyla birlikte yarışmaya katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

ÇORUM’UN GURURU OLDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yarışmanın sonuçlarını paylaştı. Buna göre Çorumlu Eyyüp Can Diç, 18-25 yaş kategorisinde Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

“ÇOCUKLARIN OYUN TUTKUSUNU YANSITMAK İSTEDİM”

Yarışma sonucunun açıklanmasının ardından Leblebi Tv muhabirine bir açıklama yapan Eyyüp Can Diç, “Fotoğraf her zaman benim için bir tutkuydu. Tabi ki olağanüstü bir süreç geçiriyoruz ve bu süreci ölümsüzleştirmenin en güzel yolu fotoğraf. Ben de pandemide birçok anı ölümsüzleştirdim. Bakanlığın böyle bir yarışma düzenlediğini fark ettiğimde katılmak istedim. Yüz yıllardır görülmeyen bir pandemi sürecinden geçiyoruz ve bu dönemden en çok etkilenen kesimlerden birisi de çocuklar. Ben de çocukların hem oyun hem de park özlemini yansıtacak, sokakların cıvıl cıvıl olduğu günleri özlediğimizi aktaracak bir fotoğrafla yarışmaya katıldım. Türkiye üçüncüsü olduğumu öğrendiğimde çok mutlu oldum. Bugüne kadar bu tutkumu destekleyen annem Fadime Diç’e, ablalarım Büşra Temelci’ye ve Kübra Diç’e, kardeşim Egehan Diç’e çok teşekkür ediyorum. Umarım bu pandemi süreci kısa sürede sona erer” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...
1 Yorum
  1. Rıdvan ;

    Sanırım sonuçlar bir hafta önceden açıklandı. Ödül töreni bugün ve 19 Mayıs tarihinde. Sonuçlar hangi siteden açıklandı. Ben bir duyuru görmedim

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı