HLT Tente

GERÇEĞİ ARATMAYAN TATBİKAT

Exper Yaptır

Çorum Özel Hastanesi, tarafından, ‘Sağlıkta Kalite Standartları Hastane’ gereği çalışanlarına yönelik afet ve acil durum eğitimi verildi, tatbikat düzenlendi.

Çorum Valiliği Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘Temel afet bilinci, depreme yönelik alınacak önlemler, KBRN (kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer olaylar) ile yangın söndürücüleri ve hortumların kullanımı ‘ konu başlıklarından oluşan eğitimlere toplamda 281 çalışan katıldı.

Gerçeği aratmayan yangın tatbikatı, hastaneye gelen hasta/hasta yakını ve çevredeki vatandaşların yoğun ilgi odağı oldu.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen tatbikatta, hastanenin en yüksek katı olan dördüncü kattan itfaiye çalışanlarının yardımı ile hastane bahçesine hasta tahliyesi gerçekleştirildi. Tatbikat sırasında hastaneye gelen hastalar neler olduğunu anlamaya çalışırken tatbikat sırasında heyecanlı dakikalar yaşandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Tatbikat sonrası ise itfaiye ekipleri tarafından sağlık çalışanlarına hastane önünde verilen eğitimde, yangın söndürme tüpleriyle yangına müdahale, uygulamalı olarak anlatıldı.

İtfaiye ekipleri, hastane önünde bir ateş yakarak yanıcı malzemeye göre hangi yangın tüpünün seçilmesi ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında çalışanları bilgilendirdi. Hastane çalışanları daha sonra yanan ateşi söndürme işlemini itfaiye eriyle birlikte uygulamalı gerçekleştirdi.

Eğitim ve tatbikatlar ile ilgili olarak konuşan Çorum Özel Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Bilgili, Çorum Özel Hastanesi’nin kalitesini tescillediğini ve bu kalite standartları gereği tüm çalışmaların ve eğitimlerin sürekli olarak yapıldığını belirterek, buradan Çorum Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ve Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne yerinde eğitim ve tatbikat ile ilgili olarak teşekkür etti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı