HLT Tente

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Exper Yaptır

19 Eylül Gaziler Günü Çorum’da etkinliklerle kutlandı. İlk tören Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Törene Vali Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, Belediye Başkanı Zeki Gül, bürokratlar ve gaziler katıldı.

Törende Çorum Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye, Muharip Gaziler Derneği, Şehit Aileleri ve Malül  Gaziler Derneği tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Çelenk sunma törenin ardından saygı duruşunda bulunularak istiklal marşı okundu.

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle,  şehit aileleri ve gaziler Çorum Şehitliği ziyaret edildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ziyarette Vali Necmeddin Kılıç ve protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Daha sonra vatanın bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna canını feda eden şehitlerimiz için Kuran’ı Kerim okunarak dua edildi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla şehit yakınları ve gaziler onuruna öğle yemeği verildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe katılım yoğun oldu.  Programda protokol üyeleri şehit yakınları ve gazilerle birlikte öğle yemeği yediler.

Vali Necmeddin Kılıç’ta yaptıkları konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi. Vali Kılıç ”Ölürsek şehit kalırsak gazi diyoruz, gazilik çok önemli bir makamdır. Bu milletin hepsi gazidir. Bu milletin tamamı şehit evladıdır, şehit torunudur” dedi.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı