Esmahal Çok Yakında

Fırtına Çorum’u Yerle Bir Etti

Lezzethanem Ev Yemekleri
Işıl Halı Yıkama

Çorum’da etkili olan fırtına ve sağanak yağış kentte büyük hasara yol açtı.

Kentte  akşam saatlerinde 1 saat boyunca fırtına ve sağanak yağış etkili oldu. Yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle hayat adeta felç oldu. Fırtına ve yağış sonrasında bazı yerlerde korkunç görüntüler ortaya çıktı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çorum ve çevre illeri için şiddetli sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulunmuştu.

Çepni Mahallesi Fen Lisesi Caddesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Hitit Kız Yurdu’nda adeta felaket yaşandı. Şiddetli rüzgar nedeniyle yurdun çatısı bahçeye uçtu.

Fırtınanın etkisinin geçmesinin ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer incelemelerde bulundu. Yaz tatili nedeniyle öğrenci bulunmaması, olası bir felaketi önledi.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

Fırtına nedeniyle kent mobilyaları zarar gördü. Çorum-Ankara karayolundaki yol gösteren tabelalar devrildi. Yol bir süre trafiğe kapatıldı. Olay yerine giden itfaiye ekipleri, tabelaları keserek vinç yardımıyla yoldan kaldırdı. Bu sırada tek yönden kontrollü olarak geçişlere izin verildi.

Bir felakette Farabi Cadddesi yolu üzerinde bulunan Kunduzhan Camii’nde meydana geldi. Şiddetli rüzgar nedeniyle caminin minaresi devrildi. Çevrede kimsenin olmaması, olası bir can kaybını engelledi.

Ankara yolundaki Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi de felaketten nasibini aldı. Yine fırtına nedeniyle hastanenin dış yalıtımları sökülerek çevredeki araçların üzerine uçtu. Hastane yakınlarında bulunan birçok araç zarar gördü. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hastaneye giderek çevrede incelemelerde bulundu.

Küçük Sanayi Sitesi’nde de konteynırlar araçların üzerine uçtu. Konteynırın bir tanesi okul servisinin üstüne uçarken, bir diğeri de park halindeki bir aracı kullanılamaz hale getirdi. Araçlar yine vinç yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

Şehrin birçok bölgesinde de fırtına nedeniyle ağaçlar yerinden söküldü. Göğüs Hastanesi civarında kökünden sökülen ağaç, arabaların üzerine devrildi. Olayda can kaybı yaşanmazken otomobiller kullanılamaz hale geldi.

Yaşanan fırtına felaketinde can kaybı olmaması en büyük teselli oldu.

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı