Özel Elitpark Hastanesi

ESNAF VE VATANDAŞLARIN TALİPLERİNİ GÖRMEZDEN GELDİNİZ

CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut, 6 ay boyunca Meclis kürsüsünden bir takım talep ve sorunları dile getirdiğini, ancak bunların hiçbirisinin karşılık bulmadığını söyledi.

Belediye Meclisi’nin bugünkü oturumunda gündem dışı bölümde söz alan Bulut, “Son 6 ay içerisinde su tarifelerinde indirim, toplu taşımada yaşanan sorunlar, bir okulun bahçesine beton atılması talebi, Kent Meydanı’nın durumu ve kütüphane isteklerini dile getirdim. Bunların hiçbiri ne yazık ki karşılık bulmadı. Koca Çorum’un her tarafına beton dökülüyor ancak bir okulun bahçesine beton dahi atılmadı” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum Belediyesi’nin paralarının betona gömüldüğünü, ancak işsizlere iş olanağının yaratılmadığını, bu yetmiyormuş gibi bir de millet kıraathaneleri yapılmak istendiğini kaydeden Bulut, Belediye’nin market zincirlerine verdiği ruhsatlarla birlikte esnafın da ekmeğinden olduğunu söyledi. Bulut, “Esnafa bu düşmanlığın sebebi nedir?” diye sordu.

Hititlere binlerce yıllık başkentlik yapan Çorum’un kültürel değerlerinden koparıldığını belirten Bulut, “Bu topraklara bilim ve kültür değil, beton ektiniz. Gençlerin millet kıraathanesine değil, kütüphanelere ihtiyacı var” dedi.

Belediye Başkanı Zeki Gül ise Meclis’in son toplantısında böyle bir konuşma yapılmasının doğru olmadığını belirterek, Çorum Belediyesi’nin gerek tarihe, gerek kültüre, gerekse de kütüphanelere büyük önem verdiğini dile getirdi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı