EHM Grup

ESKİ STADYUMUN YERİNE KONUT YAPILMAYACAK

Exper Yaptır Yeni Banner

AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, yeni stadyumun tamamlanmasının ardından eski stadyumun yerine konut yapılmayacağını, onun yerine farklı bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Hatırlanacağı üzere yeni stadyumun tamamlanmasıyla birlikte Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu, 1 ve 2 nolu sahalar ile kapalı spor salonunun yapılacağı alana konut yapılacağı kamuoyunda sıkça dile getirilmişti. Geçtiğimiz aylarda yine basının karşısına çıkan Belediye Başkanı Zeki Gül, milletvekillerine çağrıda bulunarak bakanlığın yeni yapılan stadyum ve spor salonunun masraflarını karşılaması halinde eski stadyum yerine Millet Bahçesi yapabileceklerini ifade etmişti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Belediye Başkanı Zeki Gül ile birlikte KentPark’ı ziyaret eden AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Eski stadyumun yerinin ne olacağına yönelik bir soruyu yanıtlayan Milletvekili Ceylan, teklifi bakanlığa sunduklarını, bakanlıktan yanıt beklediklerini iletti.

Ceylan, “Mevcut stadyum ve 1. İle 2. Dış sahalar belediye ve bakanlıkla yapılan mutabakat sonucu şehir stadyumu ve spor salonu bakanlığa teslim edilecek. Yukarıdaki mevcut stadyum ve etrafındaki müştemilatta belediyeye geçecekti. Şuanda yaptığımız istişareler sonucu mevcut stadyum yerini bakanlığa geri devredeceğiz ve bize devredilecek yer de bakanlığın ukdesinde kalsın dedik. Orayı da belediyemiz bakanlık adına millet bahçesini biz yapalım diye düşündü. Bakanlığımıza bu teklifi sunduk. Bakanımız ekibiyle bunu değerlendiriyor. Bununla ilgili muhtemelen olumlu bir sonuç alacağız. Sadece yeşil alan değil, orada konferans salonlarının olduğu, engelli eğitim merkezlerinin olduğu, kütüphanelerin olduğu bir yer düşünülüyor oraya. Ham olarak böyle bir projemiz var. Detaylar belirlendikçe sizlerle de paylaşırız. Ama konut olmayacak” diye konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı