HLT Tente

ERTUĞRULGAZİ MESCİDİ İBADETE AÇILDI

Exper Yaptır

Çorum Belediyesi tarafından Gülabibey Mahallesi Bağcılar 73. Sokakta inşa edilen Ertuğrulgazi Mahalle Mescidi bugün kılınan Cuma namazı ile ibadete açıldı.

Açılışa AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Zeki Gül, Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir ile Turan Candan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu, Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ertuğrulgazi Mahalle Mescidinde kılınan Cuma namazı sonrası bir açılış programı düzenlendi.
Açılış öncesi bir konuşma yapan Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun, sosyal belediyecilik anlamında Çorum Belediyesi tarafından mahallerine yapılan mescitler ile Gülabibey mahallesinin 60-65 yıl camiye ihtiyacı olmadığını kaydederek, yapılan yatırımlar için Belediye Başkanı Zeki Gül ve ekibine teşekkür etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu ise yapılan mescit ve camii yatırımları için Belediye Başkanı Zeki Gül ve ekibine teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül ise, belediye olarak vatandaşlara daha iyi hizmetler sunabilmek amacıyla inşa ettikleri camiler ve mescitleri hizmete açtıklarını kaydetti.

Son olarak konuşan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da, geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı’nı ziyaret ettiklerini anlatarak, “Diyanet İşleri Başkanımız, Çorum’umuzun dini yatırımlar konusunda, ‘Türkiye’de birinci il’ olduğunu söyleyerek çalışmalarından dolayı belediyemizi tebrik etmiştir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ertuğrulgazi Mahalle Mescidinin kurdelesini Milletvekili Kavuncu, Başkan Gül, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile vatandaşlar birlikte kesti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı