Özel Elitpark Hastanesi

EROL OLÇOK HASTANESİ’NDE KANSER KONFERANSI

1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Çorum İl Sağlık Müdürlüğü ,Hitit Üniversitesi ve Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi ortaklığında “En Sık Görülen Kanserlerde Erken Tanı ve Koruma” adlı Konferans düzenlendi.

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda yapılan konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılışta konuşan Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, kanser hastalığının tanı ve diğer yöntemlerle birlikte sayısında artışlar yaşandığını fakat eşzamanlı olarak hem tedavi hem de korunma açısından  birçok yeniliği de birlikte getiren bir hastalık olduğunu söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Konferansta Akciğer Kanseri hakkında sunum yapan Prof. Dr. Meral Gülhan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2018 yılı Kanser verilerini paylaştı.Akciğer kanseri hakkında bilgiler verdi.

Tütün Kontrolü ve sigara Bırakma konusunda Doç. Dr. Özlem Erçen Diken, Meme Kanseri  ile ilgili Dr. Öğretim Görevlisi Murat Bulut Özkan,Kolon Kanseri ile ilgili Dr. Öğretim Görevlisi Kaan Helvacı  birer sunum gerçekleştirdi. (Fethi Barut)

 

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı