Erken Doğan Bebeklerde Hayata Tutunuyor

Fulla 16.06.2020

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi tarafından hazırlanan,prematüre bebeklerde farkındalığı arttırmak amaçlı “17 Kasım Dünya Prematüre Günü” hastane konferans salonunda kutlandı.

Düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, hastane çalışanları ve idarecileri,taburcu olan bebekler ve anneleri katıldı.

Program, katılımcıların konuşmalarıyla başladı. Devamında yeni doğan yoğun bakımını ve prematüreliği anlatan bir slayt gösterisi yapıldı. Taburcu olan bebeklerin annelerinin duygu ve düşüncelerine yer verildi.Sonrasında yoğun bakımda yatan bebeklerden derlenen bir video gösterimi sunuldu. Yenidoğan ekibine ve annelere hastane tarafından çiçek takdim edildi. Pasta kesimi ve kokteyl ile program tamamlandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ 28 KÜVÖZ İLE HİZMET VERİYOR

Hastane Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 13 yatak 2.basamak, 15 yatak 1. Basamak toplam 28 kuvöz ile hizmet vermektedir. Yoğun bakımımızda iki yenidoğan yoğun bakım uzmanı, bir sorumlu hemşire ve 19 hemşire çalışmaktadır. 5 adet yüksek teknolojide ventilatör cihazı bulunmaktadır. 3’ü anne ve bebeğin birlikte kaldığı “Anne Bebek Uyum Odası” olmak üzere 19 yataklı “Anne Oteli”miz bulunmaktadır. Ünite şubat ayında Türkiye’nin 57. “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım”unvanını aldı.

Amaçlarının erken gelen savaşçı bebeklerimizin sağlıklı bir şekilde hayata tutunmalarını sağlamak için kaliteli, öz verili ve profesyonel bir sağlık bakım hizmeti vermektir.

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı