Exper Yaptır

ENGELLİ VATANDAŞIN HAYALİ GERÇEK OLDU

Tekerlikli sandalyeye mahkum olunca okulu terk etmek zorunda kalan engelli vatandaş, 34 yıl önce yarım kalan eğitimini tamamlayarak diploma aldı.

Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olan Erhan Ölçer’e diplomasını Vali Mustafa Çiftçi ve Çorum Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük verdi. Ölçer, sağlık sorunları nedeniyle 34 yıl önce yarıda bıraktığı eğitimini, açık öğretim sayesinde tamamlayarak diploma almanın mutluluğunu yaşadı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük yürüme engelli Erhan Ölçer’i evinde ziyaret etti. Ölçer’i azminden dolayı tebrik eden Büyük, 2,5 yıl içinde liseyi tamamlayarak diploma almaya hak kazandığını söyledi. Büyük “Bütün evde olan dışarı çıkmayan kardeşlerimiz bu imkandan yararlanabilirler” dedi.

Erhan Ölçer de, 1984 yılında İmam Hatip Ortaokuluna devam ederken rahatsızlığı nedeniyle okulu yarıda bıraktığını belirterek, “Okulu bitirememek içimde bir uhde olarak kalmıştı. Yıllar sonra Açık Lise eğitimine başladım. İnternet ortamında derslerimi çalışarak 2,5 yıl içinde okulu bitirdim. Bundan sonra devletimizde iş imkanı bekliyorum” dedi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı