HLT Tente

Engelli Çocukların Lunapark Eğlencesi

Exper Yaptır

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Beyaz Ay Derneğince yürütülen “Birlikte Eğleniyoruz” Projesi kapsamında engelli çocuklarla langırt oynayıp çarpışan arabaya ve ahtapota bindi.

Beyaz Ay Derneği, Ramazan Bayramı öncesi ağır engelli çocukların eğlenceli bir gün geçirmesi ve ailelere ağır engelli çocukların da eğlence merkezlerine gelebileceğini göstermek amacıyla “Birlikte Eğleniyoruz” projesini hayata geçirdi.

Kentteki bir AVM’nin eğlence merkezinde gerçekleşen etkinlikte ağır engelli çocuklar, gönüllerince eğlendi.

Vali Çiftçi de çocukların eğlencesine ortak oldu. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte ağır engelli çocuklarla birlikte aktivitelere katılan Çiftçi, ardından çocuklara hediye dağıttı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çiftçi, etkinliğin, ağır engelli çocukları Ramazan Bayramı dolayısıyla ağırlanmasının yanı sıra iki farklı amaca hizmet ettiğini söyledi.

Bu tür eğlence merkezlerinin, ağır engelli çocukların da vakit geçirebileceği alanlar olarak tasarlandığını ailelere göstermek ve bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Çiftçi, “İkinci amacı ise ağır engelli kardeşlerimizin bu tür eğlencelere zaman ayırabilmesini sağlamak. Zamanlarının büyük bir kısmını okulda ve evde geçiriyor. Bu tür eğlence merkezlerine gelme imkanları olmuyor. Dolayısıyla aileleri de çocukların buralara gelebileceği konusunda cesaretlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Çiftçi, çocuklarla birlikte kendilerinin de yoğun iş temposu arasında eğlenceli vakit geçirme fırsatı bulduğunu belirterek Çiftçi, “Ben en son belki de 30 yıl önce çarpışan arabaya binmiştim. Çok uzun zamandır böyle bir heyecan deneyimlememiştim. Hepimizin içinde bir küçük çocuk var. Ben de bugün o çocuğu açığa çıkarmış oldum. Bir süreliğine iş stresinden uzaklaşıp, çocuklarla beraber ben de eğlenmiş oldum. Ağır engelli kardeşlerimizin bu tenha zamanda gönüllerince eğlensinler istedik. Çocuklar da gayet güzel bir şekilde eğlendiler. Etkinliğin amacına ulaştığını düşünüyorum.” diye konuştu.

Beyaz Ay Derneği Başkanı Neslihan Hüsüllüoğulları da ağır engelli çocukların yalnızca eğitim görmesini değil, sosyal hayatın faal bireyleri olmalarını hedeflediklerini söyledi.

Engelli bireylerin toplumda günlük hayatın içinde olmasının son derece önemli olduğunu dile getiren Hüsüllüoğulları, “Birlikte eğleniyoruz projemizle hem ilimizde, hem de ülkemizde ağır engelli bireylerin bu tür eğlence merkezlerine gelebileceklerini göstermeyi hedefliyoruz. Ayrıca ülkemizde engelsiz eğlence merkezlerinin çoğalmasına dikkat çekmek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı