Enerji Bakanı Fatih Dönmez Çorum’da

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’ni ziyaret etti.

Çorum’un Oğuzlar ve Dodurga ilçelerinde gerçekleştirilecek olan doğalgaz boru hattında gaz verme işlemi törenine katılmak üzere kente gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ilk olarak Çorum Valiliği’ni ziyaret etti.

Valilik önünde Bakan Dönmez’i Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcıları Recep Yüksel, Murat Çağrı Erdinç ve Tamer Orhan, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, daire müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile AK Partili gençler karşıladı.

Karşılamanın ardından Bakan Dönmez, Çorum Valiliği Hatıra Defteri’ni imzaladı. Ziyaret, basına kaplı olarak devam etti.

Valilik ziyaretinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çorum Belediyesi’ne geçti. Burada Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın tarafından karşılanan Dönmez, belediyenin hizmetleriyle ilgili bilgiler aldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı kutlayan Bakan Dönmez, “Bayrak yarışı sizin döneminizde de Çorum hak ettiği hizmetlere kavuşacak. Buna inancımız tam. Seçim öncesinde de gelmiştim. Çorum’da büyük bir heyecan ve coşku vardı. O günlerde sonuç neredeyse belli gibiydi. Tabi seçimde mazbatayı almadan bir şey demek mümkün değil. Çorumlu vefalı davranmıştır. Yapılan hizmetleri hep takdir etmiştir. Bu takdirin karşılığını da almıştır ” diye konuştu.

Çorum’un Türkiye’de ilk doğalgazı kullanan şehirlerden birisi olduğunu hatırlatan Bakan Dönmez, “Biz de bakanlığımıza düşen hizmetler noktasında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Çorum’un hizmetinde olacağız. Çorum, Türkiye’de ilk doğalgazı kullanan şehirlerden birisi. Bugün itibariyle dün Mecitözü’nde bir doğalgaz verme töreni oldu. Bugün de Dodurga ve Oğuzlar’da doğalgaz verme törenine iştirak etmiş olacağız. Hem buraya Cumhurbaşkanımız geldiğinde söz vermişti hem de biz geldiğimizde söz vermiştik. Rabbime şükrediyorum mahcup etmedi” şeklinde konuştu.

Bölge illerine göre Çorum’un sanayisi ve ticaretiyle Anadolu’nun parlayan iller arasında yer alacağını belirten Bakan Dönmez, “Birbiriyle uyumlu, şehri için yanıp tutuşan hem belediye başkanımız, il başkanımız ve milletvekillerimiz var. Çorum’un el birliğiyle çalışıyor olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Bundan sonra da Çorum, Anadolu’nun içerisinde yıldızı parlayan kentler içerisinde göreceğiz. Civar illere baktığımızda hakikaten sanayisiyle, ticaretiyle örnek işlere imza atmış bir il. Bu vesileyle iş insanlarımızı da kutlamak lazım, ekonomik şekilde yatırım yaptıklarından dolayı” ifadelerini kullandı.

Bakan Dönmez, belediye ziyaretinin ardından Ulu Camii’de Cuma namazını kıldı.

Bakan Dönmez’in Çorum programı Dodurga ve Oğuzlar’da doğalgaz boru hattında gaz verme işlemi töreni ile devam edecek.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı