EHM Grup

EMPATİ ATÖLYESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi ve Mukadder Akaydın Lisesi işbirliği ile yapılan lise öğrencilerine yönelik Empati Atölyesi çalışması başlatıldı.

Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencilerinin katıldığı Empati Atölyesi programı açılışına Belediye Başkanı Zeki Gül, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Sami Güçlü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Hekim ve öğrenciler katıldı.

Empati Atölyesi ile programda yer alan öğrencilerin 5 farklı alanda 25 farklı etkinlik yaparak empati kavramının geliştirilmesi hedefleniyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Yaklaşık 30 civarında öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen programda konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan yapılacak olan atölye çalışmaları ile kişiler arası iletişimin asli unsuru olan empati kavramının gelişmesine ve bunun bir davranış haline getirilmesine yardımcı olduklarını söyledi.

Bir dizi ziyaretler için Çorum’a gelen ve Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi tarafından başlatılan Empati Atölyesini ziyaret eden Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Sami Güçlü, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, başlatılan Anadolu Mektebi programı hakkında bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, Çorum Belediyesi ile koordineli bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana belediyemizle birlik, beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Okullarımız için, öğrencilerimiz için ne planladıysak Belediyemiz bizden birkaç adım önde oldu. Bize her zaman destek oldu. Birlikten kuvvet doğuyor. Geldiğimiz noktada Çorum kazanmış oluyor” ifadelerine yer verdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı