Esmahal

Dolandırıcılar Bu Kez de İtfaiyenin Adını Kullanmaya Başladı

Çorumgaz

Çorum Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri derken dolandırıcılar bu kez de itfaiyenin adını kullanarak vatandaştan talepte bulunmaya başladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum Belediyesi Basın Biriminden yapılan açıklamada, kimliği belirsiz bazı kişi veya kişilerin İtfaiye Müdürlüğü’nün adını kullanarak binalara ve iş yerlerine giderek, yangın tüplerinin dolumu bahane edilerek para talep edildiği belirtildi.

İtfaiye Müdürlüğü’nün yangın tüplerinin dolumuna bakmadığının belirtildiği açıklamada “Son günlerde Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün adını kullanarak bazı kişilerin binalara ve iş yerlerine gittiği, ücret karşılığında yangın tüpü dolum ve baca temizlemek için geldikleri öğrenildi. Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz iş yerlerinin açılmasında yangın tüpü kontrolü yapmakta onun dışında dolum işine bakmamaktadır. Öte yandan vatandaşlardan gelen talepler dışında İtfaiye Müdürlüğümüz evlere giderek baca temizliği yapmamaktadır. Ev ve iş yerlerine İtfaiye Müdürlüğümüz adını kullanarak gelen kişi veya kişilere itibar etmeyiniz” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı