Özel Elitpark Hastanesi

DOKTORLAR, BU HASTANEDEN KAÇIYOR!

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde 2 ayda 40 doktor çeşitli nedenlerle hastane ile ilişiklerini kesti.

Nüfusu 600 binlere dayanan Çorum’da sağlık alarm vermeye başladı. Son iki ay içerisinde Doç Dr., Yar. Doç ve Uzman olmak üzere 40 doktor görevinden istifa ederek Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle ilişiklerini kesti.

“Siyasi baskı” ve “gelir dağılımı”nın iddialarının başı çektiği istifalarda, sözlü ve fiziki mobbingin de istifa gerekçelerinden birisi olduğu belirtiliyor.

Doktorlar Günlük 120 Hastaya Bakıyor:

Hastanede görev yapan doktorların şu an itibari ile iş yükleri had safhaya ulaşmış durumda. Yapılan muayenelerin sağlıklı olabilmesi için Dünya Sağlık Örgütü’nün kriterlerine göre her hasta için 20 dakika ayrılması öngörülüyor. Sekiz saat mesai göz önüne alındığında bir doktorun günlük muayene edeceği hasta sayısı da 24’e tekabül ediyor. Ancak, Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktor başına günlük 120 ila 150 arasında hasta muayenesi düşüyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Son zamanlarda hasta yakınları ve sağlık çalışanları arasında meydana gelen adli olayların ana müsebbibinin de iş yükünün kaldırılamaz hal almasının yattığı biliniyor.

Bazı Dallarda Doktor Yok:

Öte yandan hastaneden tayin isteyen sağlık personellerinin de aynı nedenleri gerekçe gösterdikleri iddialar arasında. Bünyesinde 33 dal bulunan Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı dallarda muayene edecek doktor yok.

Buna göre nükleer tıp, gastro entoloji, çocuk endokroloji, çocuk kardiyoloji, romatoloji, hemotoloji, göğüs cerrahi ve onkoloji bölümlerin de görevli doktor bulunmuyor.

Hastaların ultrason çekimi için sıra doktor yokluğundan 8 ay sonraya veriliyor. Yine fizik tedavi ünitesi yetersizliğinden ameliyat olan bir hastaya fizik tedavi sırası 6-7 ay sonrayı bulabiliyor.

Çorumgaz
Benzer Haberler...
2 Yorum
  1. naim kırdı ;

    erol olçal eğitim ve araştırma hastanesine ,topuklarımdaki bir ağrı, ve bel ağrılarım için kaç sefer gittim bir türlü iyileşemedim . bel ağrım için fizik tedavi emara gönderdi bel damarlarında dararma var dedi . rantudil fort 60 kas gevşetici ilaç verdi topuklarımdaki ağrı için topuk dikeni var dedi. ışın tedavisine üç hafta gittim . üç ay sonra düzelmediğini söyleyerek tekrar gittim bu seferde topuktan iğne vurdular fizik tedavi bundan sonra benim yapacağım bir şey yok ortopediye görün dedi ortapediye gittim ortapedide ayağı 15 gün alçıya aldı yine düzelmedi hep hastanedeki doktorlar başlarından insanları savuyorlar emarda çıkan bir hastalığın tedavi edilmesi gerekir basit ağrı kesiciler verilerek işi savsaklıyorlar bir topuk dikenini çözemiyorlarsa kapatsınlar fizik tedaviyi naim kırdı tel 05322024613

  2. Anonim ;

    bel ağrıları yada topuk dikeni bunlar ağrı kesicilerle geçecek bir şey değil ağrı kesiciler üç beş saatliğine ağrıyı kesiyor ondan sonra tekrar başlıyor doktorlar hemen emara gönderiyorlar bir hafta yada 15 gün sonra emar çıkıyor eğer emarda bir hastalık çıkıyorsa hemen ağrı kesicilerle işi idare etmiye çalışıyorlar o zaman emara ne gerek var yaz ağrı kesicilere gönder ağrı kesici ilaçlar ağrıyı hafifletiyor ama tedavi etmiyor

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı