HLT Tente

DOĞAL ENERJİNİN KALBİ ÇORUM’DA

Exper Yaptır

Dünyada enerjinin üretilmesinde geleceğin teknolojisi olarak görülen yenilenebilir enerji, Çorum’da konuşuldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, Çorum Enerji Kooperatifi ve Altınoluk Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi ortaklığında tarafından “Yenilenebilir Enerji Kooperatiflerinin Geliştirilmesi” konulu çalıştay düzenlendi.

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sosyal Tesisleri’nde yapılan törenle çalıştayın açılışı yapıldı. Törene, Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Altınoluk Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aktaş, Çorum Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Başkanı Ayhan Boyraz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını Altınoluk Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aktaş, yaptı. Dünyada yenilenebilir enerjiye doğru bir geçiş olduğunu dile getiren Aktaş, kooperatifleriyle ilgili bilgiler verdi.

Daha sonrasında Çorum Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Başkanı Ayhan Boyraz, söz aldı. Kooperatiflerinde 64 abonesi olan, 500 KW güneş enerjisi sistemi aldıklarını dile getirdi. Enerji yatırımına hazır olduklarını vurgulayan Boyraz, Seydim köyünde 25 dönüm araziyi satın aldıklarını ifade etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Boyraz’ın konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ kürsüye geldi. Hükümetin yenilenebilir enerji politikalarından bahseden Karadağ, yerelde de il başkanlığı olarak her zaman destek vereceklerini iletti.

Kooperatiflerin Türkiye ve dünya açısından öneminden bahseden Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, kooperatiflerin geliştirilerek fazlalaşması gerektiğini belirtti.

AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu da kooperatiflerin esnaflaştırıldığını, bu nedenle saygınlığın azaldığını dile getirdi.

Törende son konuşmayı ise Vali Necmeddin Kılıç, yaptı. Konuşmaların ardından Vali Necmeddin Kılıç ve AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, çalıştaya verdiği katkılar nedeniyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu’na teşekkür plaketi takdim etti.

Düzenlenen açılış töreninin ardından çalıştaya geçildi. Bu bölümde Uzman Gülsüm Gözde Ayanoğlu, Hitit Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hasan Baylavi, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Seyfettin Zengin de birer sunum yaptı.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı