EHM Grup

DİŞ HASTANESİNİN YERİ NETLİK KAZANDI

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da bir süredir kamuoyunda yeri tartışılan diş hastanesinin yapılacağı yere karar verildi.

Yapılması planlanan ve kamuoyunda tartışmalara neden olan diş hastanesinin yeri bugün yapılan toplantı ile netlik kazandı. Yavruturna Mahallesi muhtarlığında bugün gerçekleştirilen toplantıya, Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, ÇESOB Başkanı Recep Gür, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ yaptı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Karadağ, Çorum’un 14 mahallesine de eşit hizmet verdiklerini belirterek, “diş hastanesinin mevcut yerine yapılması ile ilgili CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ile istişare ettik. Diş hastanesi sözünü eski sağlık bakanımız döneminde almıştık. Bölge de aynı yerde bu merkez var, hastaneyi de buraya yapmak istedik. Yeşil alan büyük ölçüde korunacak. Ayrıca ikinci bir müjde daha veriyorum, Yavruturna Aile Sağlık Merkezi’ni yine aynı bölgeye yapacağız.” Dedi.

Karadağ’ın konuşmasının ardından Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da bir konuşma yaptı. Milletvekili Ceylan, 14 mahallenin tamamının eşit bir şekilde kalkındırmak amacında olduklarını vurgulayarak, “bize kim ne derse desin diş hastanesini buraya yapacağız. Benim vatandaşımı profesör, doçent muayene edecek. Diş problemlerinde Samsun’a, Ankara’ya sevk olmayacak. Çorum’da önce sağlık diyoruz. Bize dua edin, destek olun hep birlikte Çorum olalım.” Dedi.

Toplantıya katılan vatandaşlar ise yeşilin korunması yönündeki hassasiyetlerini dile getirdiler.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı