Exper Yaptır

DİNLEYENLERİN HEM KULAKLARINA, HEM DE GÖNÜLLERİNE HİTAP ETTİLER

Çorum’daki engelli bireyl”erden oluşan “Engelsiz Koro”, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla verdiği konserle dinleyenlerin hem kulaklarına, hem de gönüllerine hitap etti.

 

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü iş birliği ile kentteki engellilerin sosyal hayata kazandırılması amacıyla “Engelsiz Koro” kuruldu.

 

Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören bedensel engelli bireylerden oluşan ve müzik bölümü öğrencilerinin sazlarıyla eşlik ettiği Engelsiz Koro, ilk konserini Dünya Engelliler Gününde gerçekleştirdi.

 

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Ethem Erkoç Konferans Salonunda gerçekleştirilen konserde Engelsiz Koro, 10 türkü seslendirdi. Solo performansların da seslendirildiği konserde engelli bireyler, sergiledikleri performansla beğeni topladı.

 

Seyyare Güzellik Merkezi

Belediye Başkanı Zeki Gül, konserin ardından yaptığı konuşmada, sosyal devlet anlayışıyla Çorum’da Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurduklarını söyledi. Bu merkezde engelli bireylerin yeteneklerini keşfetmeye çalıştıklarını ifade eden Gül, “Keşfedilen yetenekleri geliştirerek bir çok eserin ortaya çıkmasına yardımcı oluyoruz. Bu eserlerden bir tanesi de bugün konser veren Engelsiz Koromuz.” dedi.

 

Engellilere yönelik yapılan yatırımları bir lütuf değil, görev olarak nitelendirdiklerini belirten Gül, “Devletimizin hizmet politikasının temelini ‘önce insan’ anlayışı oluşturuyor. Vatandaşlarının mutluluğunu öne alan bir devletimiz var.

Toplumun tüm kesimlerinin olduğu gibi engelli bireylerimizin de müreffeh bir şekilde hayatını sürdürebilmesi için, sosyal, kültürel ve ekonomik hayata daha fazla katılabilmeleri için elinden gelen gayreti sarf ediyor. Engelli kardeşlerimiz için bir çok proje hayata geçirildi.

Bu projelerle engelli kardeşlerimiz, spordan sanata, edebiyattan kültürel alana kadar bir çok branşta kendisini ispatlamıştır.” ifadesini kullandı.

 

Konserin ardından koro üyelerine çeşitli hediyeler verildi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı