EHM Grup

“Dibine Geldiğimde Kırmızı Yandı” Dedi, Ama Cezadan Kurtulamadı

Exper Yaptır Yeni Banner

Türkiye’nin en yoğun kara yolu güzergahlarından Çorum’da, Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte trafik denetimleri de başladı.

Çorum Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki trafik ekiplerince Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında oluşabilecek yoğunluğun kontrol edilmesi ve kazaların önüne geçilmesi amacıyla bir dizi tedbir alındı.

Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’ni birbirine bağlayan D-100 Karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktalarında sürücüleri denetleyen trafik ekipleri, drone aracılığıyla da trafiğin akışı ve kural ihlalleri gözlemleniyor.

Drone denetimlerinde özellikle sürücülerin emniyet kemeri takıp takmadıkları kontrol edilirken, kemerini takmayan sürücüler, çevirme noktalarında durdurularak uyarıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Denetimde, kırmızı ışık ihlali yaptığı tespit edilen tır sürücüsü Ayhan Kartal, kontrol noktasında durduruldu.

Işık İhlali yaptığını söyleyen polislere “Dibine geldiğimde kırmızı yandı. Geçmek zorunda kaldım.” diyen Kartal’a 235 lira para cezası uygulandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, trafik kazalarının oluşmasını engellemek amacıyla gerekli tedbirlerin alındığı belirtilerek, sürücü ve yolcuların olası kazalarda can kaybı yaşanmaması için emniyet kemeri takması gerektiği vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, trafik ekiplerinin yoğunluk bitene kadar denetimlere devam edeceği belirtildi. (Mahmut Hakan Temir)

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı