HLT Tente

DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI VERİLDİ

Exper Yaptır

Çorum’da 11 şehit yakını ve 5 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Valilik tarafından Devlet Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Sinevizyon eşliğinde şehit ve gazilerin öz geçmişlerinin okunduğu sırada bazı şehit aileleri ile salondakiler gözyaşlarına hakim olamadı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Törene Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Vali Necmeddin Kılıç, yaptığı konuşmada, Türk askeri ve polisinin ülkenin huzur ve güvenliği için canı pahasına görev yaparken şehit düştüğünü belirtti. Türk milletinin de ülkenin bekası için şehadet şerbeti içtiğini ifade eden Kılıç, Türk halkının vatan ve bayrak için seve seve canını vermekten kaçınmadığını dile getirdi.

Vali Kılıç, konuşmasının ardından şehit polisler Uğur Yıldız, Yaşar Uysal, Gökhan Çakıcı ve Emre Beker ile şehit askerler Emre Şahin, Erdal Tekeci, Mehmet Burak Kaplan ve Yunus İşçan, 15 Temmuz’daki darbe girişiminde hayatını kaybeden Ümit Çoban ve Akif Kapaklı ile Ankara’daki terör saldırısında hayatını kaybeden sivil memur Fevziye Kayış’ın yakınlarına Devlet Övünç Madalyalarını ve Beratını takdim etti.

Kılıç, 15 Temmuz gazileri Kardelen ve Eşref Çelik çifti ile öğretmen Mustafa Çağır, polis memuru İlhami Boyraz ve asker Ramazan Akçay’a da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı