EHM Grup

DEVLET DESTEĞİ İLE İŞ YERİ SAHİBİ OLDU

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da cezasını tamamlayan hükümlülerin topluma yeniden kazandırılmaları ve meslek edinme çalışmaları kapsamında eski bir hükümlüye iş yeri açıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Koruma Kurulu Başkanlığı üyeleriyle birlikte Denetimli Serbestlik Müdürlüğü desteği, İŞKUR İl Müdürlüğünün katkıları ile su tesisatı dükkanı açan eski hükümlü 26 yaşındaki S.D.’nin iş yerini ziyaret etti.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Koruma Kurulu Başkanlığının faaliyetleri hakkında bilgi veren Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, ceza infaz sisteminin amaçlarından birisinin de herhangi bir sebeple ceza infaz kurumuna düşmüş, hürriyetinden belli bir süre mahrum kalmış kişilerin cezalarının infazından sonraki hayatlarında topluma faydalı birer birey olarak hayatlarını idame ettirmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

İş yeri sahibi, eski hükümlü 26 yaşındaki S.D., ise uygulamanın faydalarına dikkat çekti. Cezasını tamamladıktan sonra uzun bir süre iş aradığını, ancak sabıka kaydı nedeniyle bulamadığını belirten S.D., destek sayesinde kendi iş yerini açma imkanı bulduğunu kaydetti.

Ziyarette Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan, Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer de hazır bulundu.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı