HLT Tente

Demokrasinin Dışına Çıkanlar Milletin İradesi Karşısında Mağlup Olacak

Exper Yaptır

AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıldönümü“ dolayısıyla yaptığı açıklamada, 23 Nisan 1920’de, kurulan ilk meclis ile birlikte “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” denilerek, istiklâl ve istikbal mücadelesi için yeni bir dönüm noktasının başladığını ifade etti. 23 Nisan 1920 tarihinin sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olduğunu vurgulayan Ceylan, “Çocuklarımızın ulusal bağımsızlığın teminatı olduğunu her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın hiçbir ülkesinde yapılmayanı yaparak, Millet Meclisinin açıldığı günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, verdiği bağımsızlık mücadelesiyle mazlum milletlere örnek olmayı başaran Türkiye’nin, bugün her alanda kalkınan ve gelişen, çağdaş ülkelerle rekabet eden saygın ve istikrarın sembolü bir ülke haline geldiğini ifade etti. Ceylan, “Millet iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur şiarıyla çıkılan bu yolda; demokrasinin dışında bir yola sapanlar milletimizin güçlü iradesi karşısında her zaman mağlup olmaya mahkûmdurlar. Bizler demokrasimizi çocuklarımızla birlikte gelecek nesillere taşımaya, milli iradeyi dünya durdukça yaşatmaya devam edecek ve geleceğin büyükleri olarak baktığımız çocuklarımızı özel bir gayretle hayata hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Çocukların; kendine güvenen, çağın ruhunu anlayan, teknolojiye hâkim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı, kültür ve medeniyetimizi daha ileri noktalara taşıyacak bireyler olarak yetişmesine büyük özen gösterdiklerini kaydeden AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, milli mücadele ruhuyla bugünlere gelen devletin, nice badireler atlatarak, bu uğurda şehitler vererek aziz vatanı muhafaza ve müdafaa ettiğini, çocukların da büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan, başarılı, demokrasiye ve insan haklarına saygılı vatan ve milletini seven bireyler olarak geleceğin güvencesi, yaşama sevinci ve milletin umudu olduğunu söyledi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı