HLT Tente

“ÇORUM’UN KALKINMASI İÇİN HİZMETE TALİBİM”

Exper Yaptır

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Lütfi Akça, “Çorum’un kalkınması için hizmete talibim” dedi. Çorum’un sorunlarını çok iyi bildiğini dile getiren akça, kentin her alanda kalkınmasını sağlayacak hamlelerin yapılması konusunda çalışacağını ifade etti.

Uzun yıllar Orman ve Su İşleri Bakanlığı müsteşarlığı yapan ve son olarak Başbakanlık başdanışmanlığı görevinden istifa ederek Ak Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Lütfi Akça düzenlediği basın toplantısında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Çorum’daki yatırımları ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Akça, Çorum’a son 14 yılda yapılan su yatırımının 1.3  milyar liraya ulaştığını açıkladı.

2023 hedefleri doğrultusunda, önümüzdeki 5 yıl içinde, Çorum’un 44 barajı ve 29 göleti olacağını belirten Akça, “Çorum’un sulanabilir alanlarına bakıldığında 87 bin hektar alan sulanabilir alanı var. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde 154 bin hektara çıkacak. Çorum’a son 14 yılda gelen su yatırımları 1.3 milyar liradır” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’un içme suyu sorunun çözümüyle ilgili de önemli yatırımlar yapıldığını dile getiren Akça, Koçhisar Barajı içmesuyu projesinin inşaat çalışmalarının yakında başlayacağını ve bu proje ile Çorum’un 2050 yılına kadar su sorunu yaşamayacağını kaydetti.

“Siyasetin Hedefi, Ülkesine Hizmettin” diyen Akça Çorum’un gelişmesi ve kalkınması için hizmet edeceğini söyledi. Hükümetin bu dönemde daha güçlü bir meclise ihtiyacı olduğunu kaydeden Akça, yeni anayasa ve yeni yönetim sisteminin bu dönem şekilleneceğini savundu. Akça, “Yasama ve yürütmenin uyumlu bir şeklide çalışması gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız çok rahatlıkla bu seçimi kazanacak. Ama Cumhurbaşkanımızın seçimleri kazanması yetmiyor, onunla uyum içinde çalışacak çok güçlü bir meclise ihtiyaç var. Cumhurbaşkanlığı seçimi kadar milletvekilliği seçimi de çok büyük önem arz ediyor. Bu istikrar kuracağımız yeni düzen ile Türkiye’nin siyasi istikrar sorunu kalmayacaktır” dedi.

Çorum’a hizmet etmek istediğini ifade eden Akça, yapılan projelerin takip edilip, hayata geçirilmesi konusunda çalışma yürüteceğini belirtti. Akça “Çorum’un top yekun kalkınması ve gelişmesi için Çorum’un ihtiyaçları ve problemlerini yakından takip eden bir bürokrat olarak çözüm yollarını biliyorum. Gelecek dönemde Çorum’un daha fazla büyümesi, Anadolu kaplanları diye tabir edilen sanayileşme kulvarında geri kalmaması, önünde hangi engeller varsa bunların ortadan kaldırılması, Çorum’un göç veren değil, göç alan bir il haline gelmesi, tarımda verimliliğin artırılması,  sanayi altyapısının gelişmesi gibi kalkınma hamlelerinin yakalanması gerekiyor. Çorum’un gelişmesinin önündeki engellerin kaldırılması için hizmete talibim” şeklinde konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı