HLT Tente

ÇORUM’LU UZMAN ONBAŞI AFRİN’DE ŞEHİT DÜŞTÜ

Exper Yaptır

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Tankçı Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akgül’ün Çorum’daki ailesine acı haber verildi.

Operasyonda şehit olan 26 yaşındaki Akgül’ün Alaca ilçesindeki Denizhan Mahallesinde bulunan evine giden Kaymakam Ramazan Kurtyemez, Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz ve askeri yetkililer, şehadet haberini anne Zeynep Akgül’e iletti.

Aile bireyleri gözyaşlarına hakim olamadı, şehit haberini alan yakınları da taziye için eve geldi. Şehidin baba evine Türk bayrağı asıldı. Alaca Belediyesi tarafından evin önündeki sokağa taziye çadırı kuruldu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Yaklaşık 1,5 yıl önce göreve başladığı öğrenilen Akgül’ün, bir süre önce nişanlandığı ve yaz aylarında düğün yapmayı planladığı belirtildi.

İki kardeşi bulunan şehidin babası Mustafa Akgül’ün, Bursa’da yaşadığı ve acı haber üzerine Çorum’a hareket ettiği kaydedildi.

Belediye Başkanı Eyvaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şehidin yarın ilçeye gelmesini beklediklerini belirterek, “Yarın düzenlenecek törenin ardından şehidimizi son yolculuğuna uğurlayacağız. Ailesi başta olmak üzere TSK’mıza ve ilçe halkımızın başı sağolsun.” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı