EHM Grup

Çorumlu Siyasiler, Dünya Çorumlu Dernekler Federasyonu’nu Ziyaret Etti

Exper Yaptır

Ak Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı,Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın,Çorum Eski Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt,Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan Dünya Çorumlu Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti.

Dünya Çorum’lu Dernek’ler Federasyonu Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Metin Akkuş tarafından karşılanan siyasilerle ilçelerin köylerin ve hemşehrilerin sorunlarını konuşularak onlardan destek sözü alındı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Siyasilerle yapılan özel toplantıda ise, Çorum’da ilçelerde ve özellikle Kargı’da Golaz bölgesinde çıkan yangınların gündem olduğu toplantıda Orman Bakanlığı tarafından Kargı Golaz bölgesinde Orman Müdürlüğüne ait bir bölgede Merkez oluşturularak itfaiye araçları bulundurularak köylere yakın bölgede yangın anında acil müdahale edilmesi kararlaştırıldı. Toplantı’da elektrik tesisatları teknik ekipler tarafından kontrol ve değişim ve yenileme yapılması, yangın vanaları olmayan köylere yangın vanaları yapımı ve tamiratları kontrollerinin yapılması konuları üzerinde siyasilerle ile birlikte karşılıklı fikir birliği oluşturuldu.

Temmuz ayı içerisinde Dünya Çorum’lu Dernek’ler Federasyonunca üye başkanlardan bir heyet ve köy muhtarları ile birlikte Çorum’a birlikte gidilerek Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve diğer mülki amirler ile birlikte yakın zamanda birlikte çözüm bulunacağı da federasyonunca kararlaştırıldı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı