EHM Grup

Çorumlu Gazeteciye Çirkin Saldırı

Exper Yaptır

Çorum’da bir süre önce yayınını durduran TV 19’da haber spikerliği de yapan Beyaz TV muhabiri Gazeteci Tuğçe Ünsal, görevi sırasında saldırıya uğradı.

Çorum’da bir süre önce yayınını durduran TV 19’da haber spikerliği de yapan Beyaz TV muhabiri Gazeteci Tuğçe Ünsal ve kameraman Serkan Çinier Ankara’nın Beypazarı ilçesinden gelen izleyici şikayetleri üzerine ilçe Şehir Mezarlığı’nın durumunu görüntülemek üzere bölgeye gitti.

Yaygın basında yer alan haberlere göre, bir grup gazetecilerin çekim yapmasına engel olmaya çalıştı. Mezarlık alanında görülen bir kadın Beyaz TV ekibine hakaret etti. Ayrıca Beyaz TV ekibinin görüntülerini çekerek sosyal medyada paylaştı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Beyaz TV ekibini hedef gösteren paylaşımlar nedeniyle toplanan bir grup, gazetecileri engellemeye çalıştı. Bir kişi ise kameramanı darp etti. Saldırıyı cep telefonuyla kaydeden muhabir Ünsal’a da engel olmak istendi. Kameraman ve muhabiri darp eden şüpheliler olay yerinden kaçtı. Saldırganın darp ettiği kameraman Serkan Çinier, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak kargaşa
hastanede de devam etti. Hastane önünde yaşanan arbedeye polis müdahale etti. Olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Beypazarı Savcılığı, Beyaz TV ekibine önce hakaret eden, ardından çektiği görüntüleri sosyal medya aracılığıyla yayan ve basın kuruluşlarının Whatsapp ihbar hatlarına gönderen D.T.’nin diğer saldırgan ile bağlantısını araştırıyor. Gazetecilere saldırıda bulunan E.G. isimli şahsın ise polis tarafından yakalanarak gözaltında alındığı öğrenildi.

Savcılık ve polis soruşturmayı sürdürüyor.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı