Exper Yaptır

ÇORUMDA YARIN DOĞALGAZ YOK!

Çorum yarın doğalgaz kullanamayacak. Alınan bilgiye göre Ankara – Çorum – Samsun Hızlı Tren projesi kapsamında Sungurlu’da demiryolunun geçeceği güzergâhtaki arazide geçtiğimiz aylarda başlatılan zemin etüdü için sondaj çalışmaları kapsamında BOTAŞ’ın Hamdiköy yakınlarında bulunan ana borusu patladı.

Çorum-Ankara yolu üzerinde demiryolu için etüt çalışmalarını yürüten firmanın iş makinelerinin BOTAŞ ana borusunu bugün öğlen 14.30 civarında patlattığı öğrenildi. Patlama sonrasında sistemde bulunan doğalgaz nedeniyle Çorum’da gaz kullanımında bugün bir sıkıntı yaşanmadığı ancak yarın kent genelinde doğalgaz kullanılamayacağı vurgulandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

ÇORUMGAZ A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kahraman, olayın ardından hemen onarım ve tadilat çalışmaları için harekete geçtiklerini söyleyerek çalışmaları yarın bitirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Kahraman bu kapsamda yarın sanayiye doğalgaz veremeyeceklerini, evlerde ise kombi ve kalorifer kazanlarının kapatılması halinde mutfaklardaki ocaklara gaz akışını kesmemeye gayret edeceklerini dile getirdi. Meydana gelen olayın çok ciddi olduğunu dile getirerek BOTAŞ ana boru hattında yapılacak çalışmalar nedeniyle yarın Çorum’da doğalgaz kullanılamayacağını anlatan Kahraman, “Bu yaşanan olayı Çorum halkının en az zararla atlatması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer yandan ÇORUMGAZ müşterilerini kısa mesaj ile bilgilendirdi.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı