fulla yeni
Tatlıcı Ali Usta

Çorum’da Ticaret Borsası’nın Aldığı Cihaz Koronarivüs Testinde Kullanılıyor

Özel Elitpark Hastanesi

Çorum’da Ticaret Borsası’nın aldığı bir cihaz, koronavirüs testinde kullanıldı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs, Türkiye’de de her geçen gün vatandaşın sağlığını tehdit ediyor. Koronavirüse karşı mücadele devam ederken Çorum’da da ilginç bir olay yaşandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Leblebi TV’de Bulut Demir’in sunduğu Başkanlar Konuşuyor programının canlı yayın konuğu olan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yılmaz Kaya, borsa bünyesinde kurdukları laboratuar için aldıkları PCR cihazının koronavirüs testinde kullanıldığını söyledi.

Bu cihazın Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vatandaşa hizmet ettiğini kaydeden Kaya, yaşananları şöyle anlattı:

“Biz burada bir laboratuar kurduk. Kanatlı ve büyükbaş hayvanlar için. Şubat ayının başında bunu hizmete sunacaktık. Laboratuar için PCR cihazı aldık. Aldığımız PCR cihazı koronavirüs ile ilgili testler yapabilen bir cihazmış. Geçtiğimiz hafta Valimiz Mustafa Çiftçi’yi aradık. Böyle elimizde bir cihaz var, hastanemizde kullanılabilir dedik. 90 dakikada 96 tane kan testini yüzde 99 güvenilir bir şekilde testini yaptı. Valimizin öncülüğünde kullanım hakkını hastaneye borsa olarak verdik. Borsa’ya aldığımız cihaz Çorum halkına hastanede hizmet veriyor. Bizim için de mutluluk verici bir şey.”

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı