EHM Grup

ÇORUM’DA SU SIKINTISI YAŞANABİLİR

Exper Yaptır Yeni Banner

Çorum’da kış mevsiminin kurak geçmesiyle birlikte içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajların su rezervlerinde ciddi bir düşüş meydana geldi.

Sonbaharda mevsim şartlarının farklı seyretmesi, kış ile ilkbahar mevsiminde ise kar ve yeterli yağmur yağışının olmayışı içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajlarda su rezervlerinin azalmasına neden oldu.

Seyyare Güzellik Merkezi

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, kentin içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajlarda 5.5 milyon metreküp kullanılabilir su bulunduğunu belirterek, bunun toplam kapasitenin yüzde 14’üne tekabül ettiğini açıkladı.

Barajlardaki doluluk oranını 2017 yılının aynı ayıyla da bir kıyaslama yapan Başkan Yardımcısı Zahir, geçtiğimiz yıl Şubat ayında barajlarda 13.1 milyon metreküp su bulunurken, bu yıl bu oranda 7.6 milyon metreküp azalma olduğuna dikkat çekti.İçme suyu ihtiyacının karşılanması için Çorum belediyesi olarak 7 adet yeni su kuyusu açtıklarını dile getiren Zahir, kuyulardan yapılacak takviyelerle içme suyu konusunda herhangi bir sorun yaşanmamasını için çaba gösterdiklerini ancak kuraklık devam ettiği taktir de sıkıntılı bir sürecin yaşanabileceğine işaret etti.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı