Exper Yaptır

ÇORUM’DA SPORA VE SPORCULARA VERİLEN DEĞER

 

Çorum’un İskilip ilçesinde İskilipgücü U-15 futbol takımı araç bulamayınca 16 kişiden oluşan takım 6 kişilik hafif ticari araca binmek zorunda kaldı.

İskilipgücü futbol takımı oyuncuları tıka basa dolduruldukları araçla maçın oynanacağı Çorum’a çaresizlikten 60 kilometre yolculuk yapmak zorunda kaldılar.

Seyyare Güzellik Merkezi

İskilipgücü futbol takımı antrenörü Nihat Armutçu, sosyal medya hesabından duruma sitem edip, araca tıka basa doldurulan futbolcuların fotoğrafını paylaştı. Armutçu, yaptığı paylaşımda, “Dün Çorum’da U-15 ligi maçımız vardı. Maça gitmek için hiçbir resmi makamdan minibüs bulamadık. Zaten ilçeden maddi destek yok.

Hiç olmazsa minibüs ihtiyacımız karşılanırdı. Artık o da verilmiyor. Bunu yıllardır ilçemizde belediye başkanları karşılıyordu, belediye bütçesinden. Ancak bu sezon belediye karşılamayacağını bildirdi. 5+1 kişilik araca 16 futbolcumu sığdırdım. Ne olur iş güvenliği filan demeyin.

Yanlış olduğunu biliyorum. Tehlikeli olduğunu biliyorum. Ama ya maça gitmeyip ligden ihraç edilecektik ya da riski göze alacaktık.

2018 Türkiye’si ve İskilip’inde maç için minibüs bulamamak çok acı.” ifadelerine yer verdi. Öte yandan İskilipgücü U-15 futbol takımı, karşılaştığı Osmancık Belediyespor U-15 takımına 8-0 mağlup oldu.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı