Exper Yaptır

ÇORUM’DA SOKAK HAYVANLARINA KLİMALI BARINAK

Çorum’da, sokak hayvanları ve yabani hayvanların bakımı ve tedavileri, belediyenin kurduğu klimalı konteyner barınaklarda yapılıyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum Belediyesi, sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği yaz günleri ile sıfır derecenin altına düştüğü kış şartlarında bile sokaklarda yaşamak zorunda kalan sokak hayvanları ile sahipsiz kedi ve köpeklere şefkat eli uzattı. Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bahabey Çamlığı içerisindeki Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde kurulan klima ısıtmalı konteyner barınaklarda sokak hayvanları ve yaban hayvanlarının bakımı ve tedavileri yapılıyor.

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarını yılın 365 günü 24 saat esasına göre sürdürdüklerini belirtti. Başkan Gül, “Sokak hayvanları ile ilgili iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. Biz sadece belediye olarak insanlardan sorumlu değiliz. Çorum Belediyesi’nin sınırları içerisinde, fiziki mekanlardan ne kadar sorumluysak, Çorum’da yaşayan canlılardan da o derece sorumluyuz. Bunlardan birisi de sokak hayvanlarıdır. Biz de Veteriner İşleri Müdürlüğü’müzün hayvan barınağında, yazın sıcaktan bunalmaması, kışın ise soğuktan donmaması için, hayvanlarımıza biz klimalı barınaklar yaptık. Orada hayvanlarımıza hem yiyecek hem de içecekleriyle katkı sağlarken aynı zamanda da onların soğuk ve sıcaktan korunması için elimizden gelen gayretleri yaptık.” dedi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı